Tam, kde věda nedokáže ukázat něco nového, se ženy spojí a znovu získají kontrolu – stovky žen po celém světě se syndromem bolestivého močového měchýře sdílejí své zkušenosti a nacházejí úlevu od své bolesti na sociálních sítích.

Jessica Parksová navštěvovala toaletu 70krát denně, Sunny Morrow nedokázala zůstat ve vzpřímené poloze na vrcholu nemoci a uvedla, že močení bylo „pokaždé jako čůrat nože“, Brittany Auerbach se cítila vyčerpaná a oslabená. Tyto tři ženy mají společné to, že trpí intersticiální cystitidou, bolestivým syndromem močového měchýře se silnými bolestmi močového měchýře a, jak popsala Brittany, nekonečným nachlazením s neutuchající bolestí.

Příčiny IC jsou odborníkům v oboru stále neznámé a existence nemoci se navíc ve vědecké komunitě již dlouho potýká se skepticismem, i když jde o velmi bolestivý stav, který může být pro lidi trpící tímto syndromem celoživotním trápením. Tři ženy, které jsme již zmínili výše, ale odmítli akceptovat, že budou muset strávit celý život v bolestech. Experimentovali s životním stylem a změnami stravování ve vlastním životě, čímž se jim podařilo zbavit se symptomů, což je pro vědecké prostředí dodnes nepochopitelné. A nápady nebyly převzaty od lékařů, ale od podobných spolu-pacientů na sociálních sítích – tyto ženy náhodou trpěly stejnými příznaky IC.

Odkud přichází pomoc?

Stále více žen s IC bloguje nebo používá YouTube ke sdílení zkušeností o své nemoci. YouTube zatím nabízí 280 videí na toto téma a dosud bylo zveřejněno nejméně 33 milionů příspěvků relevantních pro IC od pacientů z celého internetu. O možnosti uzdravení a terapie se tedy ženy dělí s jinými ženami, které trpí stejně bolestivým syndromem močového měchýře.

Jessica Parks

V posledních letech došlo k jasnému nárůstu čisté míry vyhledávání na téma IC.

Studie naznačují, že

4 až 12 milionů Američanů trpí IC, 90 procent jsou ženy. Zároveň, 1,4 milionu Britů a přibližně 1 milion indických žen každý den zápasí s opakujícími se příznaky nachlazení.

Příčiny onemocnění jsou stále neznámé, ale odborníci tvrdí, že nemoc je častější u lidí s chronickou bolestí, u lidí se syndromem dráždivého tračníku a jednoznačně u žen. Zdá se, že jsou důkazy, že pro nemoc existuje geneticky daný základ.

Co se používá na neustálou bolest?

Dnešním asymptomatickým ženám nepřinesla spásu antibiotika, ale změna životního stylu. Jedna z nich radikálně změnila svůj jídelníček: žádné maso, mléčné výrobky, obiloviny, cukr, jen nejdůležitější zelenina, klíčky, nepříliš sladké ovoce a dočkala se zázraku; za tři měsíce jí přísná dieta přinesla výraznou změnu v životě. Mantrou se stalo nejíst nic, co je kyselé. Mnozí, kterým v minulosti nic nepomohlo, věří, že správná strava založená na ovoci a zelenině je nyní jejich záchranou.

Fotka od Sajad Nori na Unsplash

Ženy, žijící s IC, blogováním sdílejí své zkušenosti s ostatními po celém světě. Je to nebezpečné bez lékařského dohledu? Problém vyžaduje komplexní přístup. Vzhledem k tomu, že se syndromem bolestivého močového měchýře zatím nemáme dostatek lékařských zkušeností, je dobré konkrétní, nadějné léky používat opatrně, ale určitě je dobré experimentovat. Ne všechny rady fungují na každého a je také dobré mít na paměti, že pokud o něčem neexistují žádná vědecky ověřená data, nikdy bychom to neměli považovat za samozřejmost.

Jessica Parks mluví o rozhraních sociálních sítí jako o platformách, které jí v podstatě zachránily život. Její vrstevníci jí často pomáhali v těžkých chvílích online radami, doplňky stravy, když se už neměla na koho obrátit. Jessica od té doby vede svůj vlastní YouTube kanál na toto téma.

Zatímco věda nedokáže pacientovi s IC nabídnout bezpečné řešení, tyto ženy si dokážou navzájem hodně pomoci na sociálních sítích. Samozřejmě nikdo z nich není lékař, ale duchovní podpora a změny stravování mohou pacientům s IC pomoci s jejich bolestmi. prostřednictvím mnoha osvědčených metod.

Můžeme vám také pomoci, pokud chcete zmírnit příznaky bolestivého syndromu močového měchýře; seznamte se s Unisis.

prostřednictvím Ozy

Přečtěte si více na toto téma!

Bolest močového měchýře nebo syndrom bolestivého močového měchýře

Syndrom bolestivého močového měchýře – častá příčina nachlazení

Syndrom bolestivého močového měchýře – tak jezte správně!