Syndrom bolestivého močového měchýře se může projevit v každodenním životě, ale správná strava a posílení glykosaminoglykanové vrstvy může pomoci snížit příznaky. Následující seznam může být užitečný při překonání syndromu bolestivého močového měchýře.

Ti, kteří trpí syndromem bolestivého močového měchýře, zažívají pravidelná opakující se nachlazení, která výrazně zhoršují kvalitu jejich života a ztěžují každodenní činnosti. Syndrom se během menstruace stává ještě zřetelnějším, může se zdát mnohem závažnější, dokonce způsobuje pocit jako bodání nožem v oblasti močového měchýře.

Čemu se vyplatí věnovat pozornost?

Přestože dosud neexistuje žádný specifický lék na tuto nemoc, existuje řada léčebných postupů, které mohou příznaky výrazně zmírnit; jedním z nejviditelnějších je změna životního stylu. Pro zmírnění intersticiální cystitidy je jedním z možných způsobů, který je každopádně oblíbený, půst, při kterém jsou povolena dvě jídla denně, při kterých je nutné jídlo velmi důkladně rozžvýkat. Svačiny nejsou povoleny a musí se zastavit i příjem některých živin. Tento typ diety se doporučuje i zdravým lidem a zvláště těm, kteří trpí syndromem bolestivého močového měchýře.

Při léčbě nachlazení je důležitá správná strava

Pokud nedodržíme dietu, mohou se začít dělit bakterie, viry a dokonce i plísně. To může vést k únavě, ospalosti a malátnosti, což může oslabit imunitní systém.

Seznam potravin pro lidi se syndromem bolestivého močového měchýře:

• brambory, fazole, růžičková kapusta, salát, červené fazole, artyčoky, cuketa, sladké brambory, mrkev, paprika, chřest, kapusta, celer, houby, hrášek, banány, melouny, kešu oříšky, lískové ořechy, mandle

• kuřecí, krůtí, hovězí, skopové, krab, tuňák, losos, vejce, quinoa, oves, rýže, kukuřice, pohanka, kuskus, proso

• mléko, sýry, ricotta

• heřmánkový čaj, mátový čaj, hodně a hodně vody, rozmarýnový čaj

Dieta samozřejmě není nejdůležitějším faktorem při léčbě onemocnění, ale příznaky se mohou u každého jedince lišit, takže není na škodu, pokud si pacient dobře uvědomuje, co konkrétně se zhoršuje, a pečlivě se řídí radami svého lékaře.

Další tipy pomáhají léčit příznaky opakujících se nachlazení

Jednou z hlavních ochranných vrstev močového měchýře je vrstva glykosaminoglykanu (GAG), která je také zesílena UNISIS, prvním produktem soukromé značky DiamondLily. Účinnost doplňku stravy je prokázána klinickými studiemi, objednat je možné kliknutím ZDE.

Další články na toto téma:

Bolest močového měchýře nebo syndrom bolestivého močového měchýře

IC dieta – 7 tipů, jak zmírnit příznaky