Lidé se syndromem bolestivého močového měchýře si mohou pomoci spoustou úlevami v životním stylu: napadlo by vás, že je úplně jedno, jaké sporty děláte nebo jaké oblečení nosíte? Volba materiálů na oblečení a kosmetiku, které zasahují do vašeho těla, není vůbec zanedbatelná: ani sprchový gel, šampon ani mycí prostředek. A ve správném, pohodlném oblečení je přece snazší se uvolnit a nést příznaky.

Nejlepší ze všech!

V první řadě je velmi důležité, aby kosmetika, která se dostane k vaší pokožce, neobsahovala dráždivé, odvodňující látky – zejména intimní čištění, např. vaginální sprcha může potenciálně poškodit poševní stěnu, narušit její zdravou flóru, a to velmi ztěžuje zotavení u lidí se syndromem bolestivého močového měchýře.

Vaginální suchost je charakteristickým příznakem počínajícího syndromu bolestivého močového měchýře. Každá chemikálie, kterou používáte k praní spodního prádla a lůžkovin, ovlivňuje vaši pokožku, a to i v intimních partiích, její ochraně je třeba věnovat velkou pozornost.

Důležité je i oblečení

Nejideálnější je samozřejmě bavlněné spodní prádlo, syntetické textilie se pacientům s nachlazením nedoporučují. Oblečení z přírodní bavlny nebo hedvábné povlečení vám zvýší pohodlí a barevné oblečení vám přidá na náladě. Při nákupu nového oblečení ho nikdy nezapomeňte nejprve vyprat a pokud možno podle ročního období preferujte sukně a šaty.

Role pravidelného cvičení a chůze

Když pociťujete nejhorší příznaky cystitidy, možná se vám vůbec nechce vyjít ven z domu a myšlenka na cvičení vám připadá vzdálená. Člověk má v tuto chvíli pocit, jako by mu do močového měchýře bodali nožem a myšlenka na minimální pohyb se mu také zdá téměř nemožná.

Měli byste však vědět, že i sebemenší fyzická námaha je obrovským přínosem pro vaše zotavení, pro zmírnění vašich příznaků, a to jak psychicky, tak fyzicky. Cvičení je užitečné při posilování svalů a cvičení pánevního dna pomáhá zejména tam, kde dochází k největším bolestem.

Jóga a meditace přispívají k relaxaci a uvolnění.

Lehké plavání může také velmi pomoci proti bolestivému syndromu močového měchýře, ale musíte být velmi opatrní kvůli teplotě vody a bakteriím v ní. Je vhodné volit bazén, který je místo chlóru dezinfikován bromem, ale rozhodně se vyhněte čerstvě chemicky ošetřené vodě. Nepolykejte vodu v bazénu a nikdy nezůstávejte po plavání v mokrých plavkách!

Náš doplněk stravy UNISIS můžete zakoupit zde.

Další články na toto téma:

Bolest močového měchýře nebo syndrom bolestivého močového měchýře

Syndrom bolestivého močového měchýře – častá příčina nachlazení