Všichni víme, jak důležité a zdravé je vypít 3 litry vody denně. Spousta lidí pije také čaj nebo si dá kávu s přáteli, nebo sáhnou po lahodném smoothie po sportu. Pokud však pociťujeme silnou bolest v močovém měchýři krátce po požití tekutin a pokud se tento pocit stane trvalým, může to také znamenat vážný problém, dokonce i syndrom bolestivého močového měchýře.

Tento jev má také své jméno, odkazuje na konkrétní onemocnění: nazývá se syndrom bolestivého močového měchýře nebo jinými slovy intersticiální cystitida, která způsobuje nepohodlí v močovém měchýři nebo bolest kolem pánve, která často vede ke vzniku nutkání močit. Bolest se bohužel často stává nesnesitelnou, zvláště když je močový měchýř plný, a uleví se, až když si ulevíme močením. V důsledku toho musíme často na záchod, abychom se cítili o něco lépe, abychom si ulevili od bolesti. To vše samozřejmě degraduje naši kvalitu života, náš společenský život, musíme se vzdát i těch nejlepších částí dne. Existuje několik bylinných čajů na zmírnění problému, jako je například čaj z medvědice.

Močový měchýř je svalnatý vakovitý orgán, který je uvnitř dutý a zadržuje tekutinu. Když se naplní, vyšle signály do mozku, že je čas vyprázdnit náš močový měchýř. U syndromu bolestivého močového měchýře jsou tyto příznaky matoucí, s malým močením doprovázeným bolestí pánve. Intersticiální cystitida postihuje především ženy a u mužů je velmi vzácná. Příčina je podle současného stavu vědy neznámá, ale některé faktory mohou zvýšit pravděpodobnost vzniku nachlazení, syndromu bolestivých puchýřů:

  • většina lidí se syndromem bolestivého močového měchýře je starší než 30 let
  • neovlivňující faktor, jak bylo zmíněno, je charakteristický především pro ženy, příznaky podobné syndromu bolestivého močového měchýře se u mužů týkají spíše prostaty
  • je velmi zajímavé, že k syndromu jsou mnohem náchylnější ženy světlé pleti, zrzavých vlasů
  • lidé s chronickým onemocněním (jako je syndrom dráždivého tračníku, endometrióza) mají také vyšší pravděpodobnost pro vývoj tohoto syndrome

Které příznaky jsou nejčastější?

  • chronická pánevní bolest
  • pokles tlaku v moči, inkontinence
  • časté močení během dne a noci
  • bolestivé močení
  • pocit plného močového měchýře po močení

Symptomy se mohou lišit od jednotlivce k jednotlivci, lišit se v závažnosti od člověka k člověku, a přestože je intersticiální cystitida běžně považována za urologickou infekci, ve skutečnosti se nejedná o žádnou infekci.

Sexuální styk, stres, menstruace, náhlé pohyby, vynechávání jídel, dehydratace, klimatické změny, zvedání těžkých předmětů, odkládání močení, nošení těsného spodního prádla, to vše může přispět k nástupu příznaků nachlazení.

Přestože existuje mnoho možností léčby onemocnění, neexistuje žádný konkrétní lék – pacientům mohou pomoci chirurgické zákroky a léky a doplňky stravy. Lidé s intersticiální cystitidou se mohou takto cítit lépe.

Klinické studie ukázaly, že přípravky obsahující glukosamin, což je složka preferovaná kosmetickým průmyslem a výrobci ortopedických přípravků, mohou výrazně zmírnit příznaky lidí se syndromem bolestivého močového měchýře.

UNISIS, první produkt vlastní značky DiamondLily, bojuje proti nepříjemným symptomům právě pomocí glukosaminu.

Objednejte si jej nyní ZDE.